Tegoroczny urlop planujesz przeznaczyć na remont mieszkania? Pomożemy Ci ze znalezieniem idealnego oświetlenia dodatkowego! Sprawdź aktualne trendy wnętrzarskie i zobacz, jakie lampy ścienne są modne tego lata i z pewnością długo nie staną się passé. 

Oświetlenie dodatkowe pełni we wnętrzach bardzo ważną funkcję praktyczną i dekoracyjną. Ich rolą jest nie tylko rozgonienie mroku w najciemniejszych zakamarkach, ale również:

  • podkreślenie charakteru wystroju,
  • wyeksponowanie uroku dekoracji,
  • zbudowanie pożądanego klimatu,
  • wyznaczenie stref funkcjonalnych,
  • zapewnienie wygody czytania, pracy i nauki,
  • optyczne poprawienie proporcji pokoju,
  • zwiększenie atrakcyjności aranżacji,
  • zamaskowanie ewentualnych wad.

Tego lata na topie będą nietypowe lampy na ścianę – perfekcyjnie dopracowane pod względem wizualnym i technologicznym. Do wyboru pozostają modele dopasowane do wszystkich, mniej i bardziej popularnych stylów aranżacyjnych. Jakie lampy ścienne będą modne latem 2021 i na pewno szybko nie wyjdą z mody?

Boho, eco, wabi sabi i scandi chic, czyli lampy ścienne bliskie naturze

Modna natura – taka idea będzie przyświecać projektantom i dekoratorom wnętrz przez cały 2021 rok, stąd rosnący popyt na aranżacje bazujące na naturalnych akcentach. Powrót do natury najczęściej przyjmuje formę wystroju eco, boho, wabi sabi lub scandi chic. Modna natura we wnętrzach może mieć charakter totalny lub ujawniać się tylko w pojedynczych elementach wyposażenia, kolorach, dekoracjach czy fakturach, np. w odpowiednio dobranym oświetleniu ściennym. Naturalne drewno, rattan, wiklina, bambus, surowy kamień, kolorowe lastryko, żywica imitująca marmur, barwione szkło, gruba lina czy zimny metal – wybierając modne lampy ścienne, koniecznie postaw na naturalne surowce. Wszelkie oznaki upływającego czasu, jak widoczne pęknięcia, zadrapania czy spłowienia, są ogromną zaletą.

Stonowany szary, słoneczny żółty i… fuksja – poznaj kolory rządzące latem 2021

W tym roku Instytut Pantone wyłonił wyjątkowo 2 zwycięzców:

  • ponadczasową, stonowaną szarość Ultimate Gray,
  • słoneczny odcień żółtego Illuminating.

Wybierając lampy ścienne, warto pójść właśnie w szarości i żółcie, a także zainspirować się światem high fashion, w którym tego lata rządzi jeszcze jeden kolor: fuksja, czyli jaskrawy róż. Ciekawie wypadają również inne odcienie popularnych kolorów, jak jasny fiolet, musztarda, śliwka, koral, butelkowa zieleń, pudrowy róż, mięta, indygo, turkus i oranż. 

Pamiętaj, by lampy o tak wyrazistych barwach umieszczać na stonowanym tle i łączyć z łagodnymi, prostymi, minimalistycznymi akcentami.

Świecące kule na ścianie niezmiennie na topie

Po trwającej co najmniej dekadę modzie na ostre, geometryczne linie i surowe, industrialne formy, projektanci coraz częściej spoglądają w kierunku bardziej łagodnych, harmonijnych, eleganckich i ponadczasowych wzorów. Dlatego rynek nowoczesnych lamp ściennych (i nie tylko) zaczynają przejmować modele, których design wykorzystuje łuki, okręgi, kul, koła i elipsy. Hitem lata 2021 jest oświetlenie ścienne z dużymi, kulistymi kloszami z transparentnego lub białego szkła. 

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy zdecydujesz się sięgnąć po aktualne trendy oświetleniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top