Łotwa to bardzo piękny kraj. Niestety wielu ludzi nie jest tego świadomych. To ogromny błąd. Łotwa to kraj, który z pewnością trzeba zobaczyć i zwiedzić. Tym bardziej, że jest tam wiele miejsc pięknych i niezwykłych. Warto zatem wiedzieć, co w tym kraju trzeba zobaczyć w szczególności.

Ryga

Ryga to stolica i największe miasto Łotwy. Mieszka tu aż 1/3 wszystkich mieszkańców tego państwa. Myśląc zatem o wycieczce do Łotwy nie da się pominąć Rygi. Będąc w stolicy Łotwy koniecznie trzeba przejść się na starówkę. To bardzo piękne miejsce otoczone wieloma klimatycznymi knajpkami i restauracjami. To co charakteryzuje Rygę to przede wszystkim zieleń. Jest tu mnóstwo parków i terenów zielony. Jest to zatem znakomite miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają spacery na świeżym powietrzu. Poza tym ciekawą atrakcją może być rejs po Dźwinie oraz podziwianie panoramy Rygi.

Klimatyczna wieś

Łotwa to jednak nie tylko Ryga. Warto także zobaczyć Łotwę poza miastem. Polecić można choćby wycieczkę do jednej z historycznych krain łotewskich jaką jest Łatgalia. Będąc w tym miejscu można mieć wrażenie, że czas się po prostu zatrzymał. Warto tu zobaczyć choćby skansen w Andrupene oraz muzeum chleba w Anglonie. To niezwykłe miejsca, które każdemu pozwolą nieco się oderwać i odpocząć od codziennej rutyny.

Twierdza w Dyneburgu

Różne twierdze znajdują się w niejednym mieście na całym świecie. Jednak ta w Dyneburku robi naprawdę ogromne wrażenie. To nie tylko zabytek, ale również bardzo ważna część tego miasta. Śmiało można powiedzieć, że stanowi ona symbol Dyneburga. Wrażanie robi jest wielkość. Twierdza zajmuje ogromny teren, na którym znajdują się budynki i fortyfikacje.

Łotewska kuchnia

Wycieczki do Łotwy to nie tylko zwiedzanie ciekawych miejsc. To także możliwość spróbowania pysznej, swojskiej kuchni. Mówiąc o kuchni łotewskiej można powiedzieć, że jest to pewien rodzaj połączenia kuchni polskiej i litewskiej. Na pierwszym miejscu królują ziemniaki i wszelkie potrawy, które z ziemniaków można przygotować. Od tych gotowanych, przez placki po racuchy. Popularne są tu także pierogi. Będąc na Łotwie koniecznie trzeba spróbować także tradycyjnego ciemnego chleba. Więcej informacji sprawdzisz na stronie wycieczki: https://www.kresy.com/osw,ryga—–tallin—wycieczki-do-lotwy-i-estonii,84

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top