Escape game to zupełnie inna forma rozrywki, która angażuje nasze zmysły i sprawia, że możemy zapomnieć, choć na chwile o rzeczywistości i przenieść się do zupełnie innego świata.

O co chodzi z escape game?

Zasady gry jaką jest escape game są niezwykle proste. Grupa osób od 2-6 zostaje zamknięta w pokoju, jednak nie byle jakim. Każda z sali do gry jest dopracowana w najmniejszym detalu przez co, wchodząc do niej, grupa przenosi się do innego świata. Jedyne zadanie jakie stoi przed uczestnikami escape game to po prostu uwolnienie się z pokoju. Możliwe jest to poprzez rozwiązanie kilkunastu zagadek, które ukryte są w różnych zakamarkach pokoju. Na wszystko grupa ma maksymalnie godzinę, dlatego w momencie problemów z wydostaniem się, organizatorzy wspierają uczestników podpowiedziami, które mają na celu pomóc w jak najszybszym uwolnieniu się.

Do kogo skierowany jest pokój zagadek?

Pokój zagadek skierowany jest tak naprawdę do każdego. Jedynym wyjątkiem są dzieci do 12 roku życia, które oczywiście mogą brać udział w rozgrywce w escape game, ale muszą znajdować się pod opieką osoby pełnoletniej. Innymi słowy gra jest skierowana do każdego kto chce przetestować swój spryt, spostrzegawczość oraz umiejętność pracy w grupie.

Escape game: słów kilka o historii

Cały pomysł z escape game ma swoje początki w roku 1988, kiedy to powstała pierwsza gra tego typu w wersji komputerowej. Nie posiadała ona żadnej grafiki, jednak już same niezwykle szczegółowe opisy wystarczały, aby przenieść gracza do zupełnie innego świata. Kilka lat po tej grze postały kolejne wersje opierające się na tym samym, czyli wyjściu z zamkniętego pokoju. Jednak ich grafika była już bardziej rozbudowana. Natomiast z czasem wersji tej gry powstało bardzo wiele, z różnym stopniem rozbudowania grafiki i trudności. Największym przełomem był jednak rok 2006 kiedy to zostały otwarte pierwsze gry escape game w świecie rzeczywistym. Spotkały się one z tak ogromnym zainteresowaniem, że nie potrzeba było dużo czasu, aby rozprzestrzeniły się po całej Polsce oraz świecie. Obecnie jest to jedna z bardziej popularnych form rozrywki. Na stronach typu https://opowiadania-erotyczne.pl/ można przeczytać wiele opowiadań jak potoczyły się randki, gdy odbywały się one w Escape Roomach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top