Wiele firm zastanawia się, czy warto inwestować w specjalistyczną pomoc z zakresu marketingu internetowego. Przedsiębiorcy z jednej strony zdają sobie sprawę, że Internet to doskonałe miejsce do reklamowania swoich produktów lub usług, a także budowania rozpoznawalnej marki. Często jednak wygrywa krótkowzroczne spojrzenie, traktujące wydatki na marketing jako te zbędne lub co gorsza, przekonanie, że dobry produkt sam się obroni. Niestety w większości przypadków tak nie jest. Trzeba dziś być widocznym, aby przyciągnąć potencjalnych klientów. Do tego należy dostosowywać się do zmieniających warunków i trendów, a także nie ignorować swojej konkurencji.

Obsługa kampanii Google Ads – popularne błędy

Często zdarza się też tak, że firma nie lekceważy marketingu, jednak prowadzi go dość nieudolnie. Przykładem będą tu kampanie Google Ads. Narzędzie to ma naprawdę wysoki potencjał, a umiejętne wykorzystanie jego funkcji potrafi znacznie podnieść sprzedaż, czy rozpoznawalność marki. Do tego, można dostosować je nawet do niewielkich budżetów. Niestety, nie zawsze tak się dzieje. Jakie są więc najpopularniejsze błędy w prowadzeniu kampanii Google Ads?

  1. Brak planu
    Wielu osobom wydaje się, że reklamę wystarczy po prostu „zrobić”. Takie myślenie zazwyczaj zawodzi i mało kiedy wiąże się z sukcesem. Dobry plan pomoże nam określić bliższe i dalsze cele naszych działań, poznać konkurencję, oszacować środki, które jesteśmy w stanie przeznaczyć na kampanię, czy wybrać rodzaj reklam, psujących do naszej firmy.
  2. Niska znajomość Google Ads
    Z pozoru narzędzie Google Ads wydaje się proste i przystępne. Często jednak, aby w pełni korzystać z jego funkcji, potrzebna jest szeroka wiedza, doświadczenie i ciągłe podążanie za nowinkami. Specjaliści z zakresu marketingu internetowego nieustannie się uczą, trudno więc o stworzenie efektywnej kampanii przez kogoś, kogo wiedza jest niewielka.
  3. Zapominanie o odpowiedniej obsłudze kampanii
    Kampanie Google Ads można porównać do żywego organizmu. Wymaga kontroli, analizy, a w jeśli zajdzie taka potrzeba – wprowadzenia zmian. Ważna jest więc odpowiednia obsługa kampanii oraz optymalizacja. To, że przez jakiś czas kampania Google Ads działa dobrze, nie znaczy, że tak będzie cały czas. Dzięki dobrej obsłudze mamy szansę szybko zauważyć niepokojące, spadkowe tendencje i odpowiednio zareagować.

A może pomoc profesjonalistów?

Praktyczna obsługa kampanii Google Ads może się okazać zbyt skomplikowana dla osoby bez odpowiedniej wiedzy. Warto wtedy skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty. Jak mówi Mateusz Parucki z agencji marketingowej Ciekawa Strona, często to popełnione w kampanii błędy kosztują najwięcej. Ich naprawienie i naprowadzenie kampanii na właściwe tory jest trudniejsze, bardziej czasochłonne, a co za tym idzie, także droższe niż ustawienie kampanii od zera. Wielu przedsiębiorców boi się, że wydatki na marketing przerosną ich budżet, a są zaskoczeni, gdyż umiejętna obsługa Google Ads okazuje się jedną z trafniejszych inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top