Wybór odpowiedniej bramy do swojej posesji sprowadza się do kilku czynników. W tym poście przedstawimy różne cechy i zalety każdego z rodzajów bramy, abyś mógł podjąć właściwą decyzję. W przypadku nieruchomości mieszkalnych zazwyczaj dostępne są trzy opcje materiałów bram.

Drewniane Bramy

Drewniane bramy można kształtować i projektować w określonych stylach, dzięki czemu mają luksusowy wygląd. Muszą być rutynowo lakierowane i powlekane, aby zapewnić ich długowieczność. Pod względem ceny mogą się bardzo różnić, od tańszych opcji po droższe rodzaje drewna oraz różne ryciny i wzory.

Zalety:

– Stylowy wygląd,
– Zwykle wykonane ręcznie w bardzo wysokiej jakości,
– Pasują do wielu bardziej tradycyjnych domów.

Wady:

– Wymagają corocznego lakierowania i konserwacji, aby zachować nieskazitelny wygląd,
– Produkcja może zająć dużo czasu,
– W końcu ulegną degradacji i zgniciu,

Bramy z kutego żelaza

Wykonana z kutego żelaza brama wjazdowa z napędem ma bardzo prestiżowy wygląd, który może pasować do wielu różnych typów nieruchomości. Ze względu na swoją wagę stanowią przyzwoity środek odstraszający intruzów chcących otworzyć bramę siłą.

Zalety:

– Bardzo prestiżowy i ekskluzywny wygląd,
– Bardzo dobry sposób odstraszający przed wtargnięciem,
– Nieco mniejsze koszty utrzymania niż opcja drewniana.

Wady:

– Drogie w produkcji,
– Wymagają okresowej konserwacji, ponieważ żelazo z czasem rdzewieje.

Bramy aluminiowe

Zalety aluminium zwykle przewyższają zalety drewna i kutego żelaza. Są praktycznie bezobsługowe i mogą być wytwarzane w niemal dowolnym kształcie. Są również dość przystępne cenowo i wymagają niewielkiej lub żadnej konserwacji. Dostępne wzory obejmują opcje współczesne, tradycyjne, a nawet drewnopodobne.

Zalety:

– Nowoczesne projekty,
– Brak konieczności konserwacji,
– Lekka waga.

Wady:

– Produkcja niestandardowych projektów może zająć dużo czasu.

Automatyka bram i kontrola dostępu

Większość osób wybiera bramy, które są zautomatyzowane. Przejście na automatyzację wiąże się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. Zalety tego rozwiązania są jednak warte swojej ceny. Napęd do bramy zapewnia niesamowitą wygodę i wiele innych korzyści. Automatyka do bram występuje w wielu formach dostosowanych do potrzeb każdego klienta. Możesz zdecydować się np. na podstawowy typ bramy wejściowej z klawiaturą lub bramę z dostępem z telefonu komórkowego wraz z pełnym wideodomofonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top