Wielu ludziom brakuje odwagi dla rozwijania własnego biznesu. Duch przedsiębiorczości w narodzie jest dość spory – gorzej o wiele jest z wykonaniem i profesjonalizmem. To jednak zmienia się na lepsze. Czasy komuny nie nauczyły nas jednak, jak prowadzić biznesy i jak rozwijać swoje przedsiębiorstwa tak, aby realnie osiągały naprawdę świetne efekty. Istotnym wsparciem dla początkujących przedsiębiorców mogą się okazać inkubatory przedsiębiorczości. Na czym to polega?

Rola inkubatora przedsiębiorczości

Rolę inkubatora pełnią najczęściej duże firmy, agencje rządowe, uczelnie i wiele innych instytucji, które zajmują się wspieraniem przedsiębiorczości. Inkubatory pozwalają na rozwijanie swoich pomysłów w ramach cudzej struktury organizacyjnej i korzystając ze wsparcia w zakresie księgowości, wiedzy, technologii. Bardzo ważne jest wsparcie finansowe, które realizowane jest często przez realizujące projekt inkubatora firmy – chodzi szczególnie o pomoc w pokryciu opłat związanych z ZUS-em oraz składkami zdrowotnymi i innymi opłatami stałymi. Inkubator ponadto pełni funkcje edukacyjne i pozwala w praktyce uczyć się biznesu, jednakowoż bez surowej i bezwzględnej rzeczywistości otwartego rynku.

Jakie są ograniczenia w ramach inkubatora?

Inkubatory nie mają specjalnych ograniczeń i starają się je efektywnie eliminować. Szczególnie ważne okazuje się racjonalne podejście do kwestii związanych między innymi z brakiem wiedzy, środków oraz przede wszystkim – ogarnięcia w sferach biznesowych. Nie jest to efektywnie możliwe i trzeba postarać się w racjonalny sposób podchodzić do kwestii związanych z prowadzeniem biznesu na nieco ułatwionych zasadach. Inkubatory zastrzegają sobie jedynie pewne ograniczenia do typu prowadzonej działalności, poniesionych nakładów finansowych własnych oraz używania nazwy swojej własnej firmy. Dodatkowo istnieje konieczność powiązania z inkubatorem przez okres kilku lat, co nie zawsze będzie pasowało każdemu przedsiębiorcy. Wnioski na temat korzystania z inkubatorów i opinie przedsiębiorców są różne. Wielu z nich jednak poleca taką formułę rozpoczynania swojego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top