Jakiś czas temu dużą popularnością cieszyły się komedie francuskie, których akcja działa się w połowie XX wieku. Często, – bo dla Francuzów to ważny temat – poruszano w nich kwestię jedzenia, gastronomii i restauracji. Mało tego, niejednokrotnie bohaterem tego filmu byli francuscy sprzedawcy jedzenia lub restauratorzy. Jak kreowano w tych produkcjach wizerunek takiego sklepu?

Sklep francuski – miejsce niezwykłe

Od razu trzeba zaznaczyć, że sklep francuski lub francuska restauracja była (i jest) w tych produkcjach ukazana, jako coś niezwykłego. Z pewnością jest to obiekt, w którym znajduje się mnóstwo świeżych produktów. Można tu znaleźć wszystko, począwszy od przypraw, a skończywszy na mięsach i innych, wyszukanych daniach. Trzeba też pamiętać, że wielu ówczesnych reżyserów podchodziło do tego tematu dość – jak na dzisiejsze czasy – stereotypowo. Niemniej sklep ten był miejscem przytulnym, w którym wszystko pachniało, emanowało świeżością i smakiem, a także zapewniało niezwykle właściwości smakowe i aromatyczne. A dziś?

Nowoczesny sklep internetowy

Dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej. W latach 60. Lub 70 ubiegłego wieku nikomu nie przeszły na myśl sklepy internetowe. Dziś jest ich mnóstwo i to nawet w odniesieniu do francuskiej kuchni. Jak grzyby po deszczu powstają francuskie sklepy z żywnością, a nawet z delikatesami. Mówiąc wprost – żywność, z którą ma się tam do czynienia, jest najwyższej, jakości. Może, więc warto zajrzeć do ich asortymentu i sprawdzić, jakie przysmaki pojawiają się tam w ostatnich dniach? Faktem jest, że sklep internetowy (a w zasadzie jego zaplecze) nie musi przypominać przytulnych, bogatych w asortyment sklepów stacjonarnych XX wieku. Niemniej wchodząc na jego stronę, można w pewnym stopniu dać się omamić ilością znajdujących się tam przysmaków. A z biegiem czasu będzie ich jeszcze więcej…

Podsumowując, internetowy sklep francuski, a zwłaszcza sklep z delikatesami, to świetny sposób na wzbogacenie domowego menu o typowe, bardzo popularne nad Sekwaną przysmaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top