Większość mężczyzn i wiele kobiet zmaga się z nadmierną utratą włosów. Problem ten narasta wraz z wiekiem. Najczęstszą przyczyną jest łysienie androgenowe, które dotyczy zarówno panów, jak i pań. Farmakoterapia i kosmetologia często są bezsilne w skutecznym leczeniu łysienia androgenowego. Wówczas z pomocą przychodzą nowoczesne techniki, takie jak przeszczep włosów Smart Graft. Dowiedz się więcej na temat tego rewolucyjnego zabiegu.

Co to jest przeszczep włosów Smart Graft?

Przeszczep włosów Smart Graft to półautomatyczna technika transplantacji pojedynczych zespołów mieszków włosowych. Jest to najnowocześniejsza metoda leczenia łysienia, z której możesz skorzystać w warszawskiej Klinice Miracki. Dzięki półautomatycznej metodzie pozbawiona jest najczęstszych błędów związanych z zabiegiem wykonywanym ręcznie. Różnorodność igieł i precyzja zabiegu pozwalają na dowolne wyprofilowanie fryzury i przyszłej linii włosów, która do złudzenia przypomina naturalną granicę owłosienia. Co istotne, przeszczep włosów Smart Graft można zastosować nie tylko na zakola czy czubek głowy, ale także na brodę i brwi.

Wskazania i przeciwwskazania do przeszczepu włosów

Przeszczep włosów wykonuje się przede wszystkim w celach estetycznych. Zabieg pozwala poczuć się pewniej osobom, które zmagają się z utratą włosów. Zagęszczanie włosów metodą Smart Graft sprawdza się głównie u osób zmagających się z łysieniem androgenowym. Można zastosować ją również w celu zakamuflowania blizn na skórze głowy, zagęszczenia brwi i zarostu u mężczyzn. Przeszczep włosów nie jest natomiast wskazany w przypadku łysienia plackowatego. Przeciwwskazania do zabiegu Smart Graft to również:

  • zaawansowana cukrzyca,
  • choroby układu krążenia,
  • aktywne stany zapalne skóry w obszarze poddawanym leczeniu,
  • łuszczyca,
  • zaburzenia krzepliwości,
  • przedwczesne łysienie androgenowe,
  • alergie na środki anestezjologiczne,
  • ogólny zły stan zdrowia.

Jak wygląda transplantacja włosów?

Przeszczep włosów Smart Graft wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu lekarz pobiera najpierw pojedyncze mieszki włosowe z tyłu i z boków głowy. Posługuje się przy tym specjalną głowicą zakończoną mikroskalpelem. Pobrane mieszki włosowe przechowywane są w sterylnych warunkach, by w ostatnim etapie przeszczepu włosów zostały umieszczone w miejscu łysienia. Implanty włosów zaszczepiane są w skórze głowy automatycznie przy pomocy odpowiedniej głowicy. Na tym etapie lekarz precyzyjnie kształtuje linię włosów pacjenta tak, aby przyszła fryzura prezentowała się naturalnie.

Włosy po przeszczepie Smart Graft

Dzięki temu, że przeszczep włosów metodą Smart Graft jest mniej inwazyjny od innych metod, jego skuteczność też jest wyższa. Przeżywalność mieszków włosowych wynosi blisko 98%, czyli wielokrotnie więcej niż w przypadku starszych technik. Smart Graft nie wymaga żadnych szwów, a automatyzacja pomaga usunąć ludzkie błędy, które mogą spowodować usunięcie nerwów lub naczyń krwionośnych. W związku z tym istnieje niewielkie ryzyko powikłań.

Należy przygotować się na to, że kilka dni lub tygodni po zabiegu przeszczepione włosy mogą nagle wypaść i jest to naturalne. Zakorzeniająca się cebulka „wyrzuca” starą łodygę, aby móc zacząć produkcję nowego włosa. Włosy po zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft rosną w naturalnym tempie i przechodzą przez pełen cykl wzrostu od anagenu po telogen. W związku z tym proces, w którym nowe włosy rozpoczynają wzrost, może trwać od dwóch do trzech miesięcy. Zagęszczenie włosów widoczne jest po upływie 3-4 miesięcy, a finalny efekt pojawia się po roku lub półtora.

Jeśli rozważasz przeszczep włosów, zachęcamy do konsultacji ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Zapraszamy także do naszego sklepu po kremy pozabiegowe: https://doctorlaser.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top