Po zakończeniu treningu zazwyczaj odczuwamy głód. Jedni większy, inni mniejszy. W takiej chwili najczęściej zadajemy sobie pytanie: czy zjedzenie kalorycznego posiłku nie zmarnuje naszej pracy, którą włożyliśmy podczas treningu?

W pierwszej kolejności musimy pamiętać o tym, że opóźnienie w jedzeniu spowalnia proces regeneracji, co może utrudnić Twój następny trening.

Nie powinnaś więc unikać jedzenia po treningu. Złym pomysłem jest również nadmierne objadanie się. Wówczas efekty będą odwrotne do zamierzonych. Na szczęście wszystko co musisz zrobić, to zjeść małą przekąskę najlepiej w ciągu godziny od zakończenia treningu. W tym czasie Twoje ciało jest najbardziej podatne na budowę mięśni. Zjedzenie małej przekąski pomoże Ci w tym aby szybko odzyskać energię. Jaka to powinna być przekąska? Nie musisz szukać w sklepach specjalnych batoników proteinowych itp. Wystarczy, że zjesz średniej wielkości banana lub jogurt o niskiej zawartości tłuszczu. Dobrym pomysłem będzie też zjedzenie produktu o dużej zawartosci błonnika. W taki sposób będziesz mogła zahamować apetyt na dłuższy czas.

Oto lista 10 owoców, które zawierają dużo błonnika i nadają się idealnie na przekąskę potreningową:

1. Nasiona Chia – pk. 25g błonnika/100g produktu
2. Migdały – ok. 12,5g błonnika/100g produktu
3. Soczewica – ok. 9g błonnika/100g produktu
4. Malina – ok. 6g błonnika/100g produktu
5. Awokado – ok 3,5g błonnika/100g produktu
6. Marchew – ok. 3,5g błonnika/100g produktu
7. Gruszka – ok. 3g błonnika/100g produktu
8. Burak – ok. 3g błonnika/100g produktu
9. Jabłko – ok. 2g błonnika/100g produktu
10. Banan – ok. 2g błonnika/100g produktu 

Przed robieniem następnych zakupów powinnaś zabrać ze sobą tą listę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top