Istotą body niemowlęcego jest jego uniwersalność. To ona odpowiada w dużym stopniu za popularność tego stroju, która wynika z jego wygody, praktyczności i ogromnej estetyki wykonania. Rodzice decydujący się na zakup bodziaków mają bowiem do wyboru ogromnie zróżnicowaną liczbę wzorów począwszy od ich kolorów, a skończywszy na trwałych i wytrzymałych nadrukach. Jednak tym, co wyróżnia body niemowlęce na tle innych ubranek dla dzieci, na przykład pajacyków albo śpioszków, jest możliwość swobodnego łączenia go z większością dziecięcej garderoby.

Chociaż body z powodzeniem może być noszone jako osobny strój, co sprawdza się latem i ogółem w cieplejsze, gorące dni, to jednak przede wszystkim jest też częścią ubraniowych kompletów

Dzięki swojemu prostemu krojowi i brakowi nogawek, body świetnie komponują się ze spodenkami – długimi i krótkimi, ale także niektórymi modelami spódniczek. Zapięcia napowe nie wystają poza zewnętrzny materiał i nie odznaczają się na nim żadnymi wypukłościami, co zdarza się często w przypadku zapięć suwakowych. Dlatego cały komplet po założeniu zawsze będzie prezentował się elegancko i bardzo estetycznie. Dodatkowo bodziaków można używać w parze ze wszelkiego rodzaju kombinezonami zimowymi lub jesiennymi. Miękki, wygodny materiał będzie swoistą warstwą izolacyjną przed często sztywną i nieprzyjemną w dotyku wewnętrzną podszewką kombinezonu. Z kolei dzięki temu, że body dla niemowląt najczęściej wykonywane są z oddychającej bawełny, ich założenie pod spodem pozwoli skórze swobodnie oddychać a dziecku nie pocić się podczas noszenia zakładania stroju.

Ze względu na fakt, że tego typu ubranka szyje się z cieńszych materiałów, body można zakładać też pod popularne pajacyki

Jest to rozwiązanie nieczęsto spotykane, ale nie niemożliwe – zwłaszcza gdy pajacyk ma trochę większy rozmiar od bodziaka i nie będzie się zwijał przy wsuwaniu go na ciało. Taki strój pasuje na przykład na wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Podwójna warstwa materiału chroni przed chłodem i pozwala na rozebranie dziecka, gdy zrobi się nagle cieplej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top