Zima to dobry okres na regenerację skóry wysuszonej podczas lata na skutek silnego działania promieni słonecznych. W wyniku ekspozycji na słońce skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna, a także słabiej nawodniona, co potęguje wizualny efekt zmęczenia i starzenia się skóry. Niejednokrotnie na skutek działania promieni UVA i UVB dochodzi do pojawienia się przebarwień naskórka, a także rumienia i nieestetycznych czerwonych punkcików na nieosłoniętych częściach ciała (głównie na twarzy), będących wynikiem pęknięcia naczynek krwionośnych. Medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów kosmetycznych, dzięki którym z łatwością można pozbyć się problemów ze skórą, a także wyraźnie odmłodzić ją i przygotować na ciepłe miesiące. Zimą szczególnie polecane są zabiegi z wykorzystaniem lasera.

Jakich problemów można pozbyć się dzięki zabiegom laserowym?

Udowodnione dobroczynne działanie lasera jest chętnie wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie wykonuje się szereg zabiegów z zakresu laseroterapii. Zabiegi laserowe stosowane są zarówno na skórę twarzy, szyi, jak i całego ciała (np. do usuwania rozstępów, czy zbędnego owłosienia). Światło lasera emitowane na twarz pomaga cofnąć efekty fotostarzenia się skóry, zmarszczek i bruzd, a także zmian owalu twarzy. Laser stanowi doskonałą alternatywę dla inwazyjnych zabiegów liftingujących, jak i dla ostrzykiwania z użyciem botoksu. Zabiegi laserowe anti-aging polegają na celowym punktowym mikrouszkodzeniu naskórka, co pobudza go do procesów naprawczych oraz do produkcji kolagenu. Wykorzystanie lasera przynosi spektakularne efekty odmładzające w postaci poprawy konturu twarzy, zwiększenia jędrności skóry, spłycenia bruzd nosowo-wargowych, kurzych łapek i innych zmarszczek. Zima to właściwy czas, aby zaplanować serię odmładzających zabiegów laserowych, tak by w sezonie wiosenno-letnim cieszyć się promienną i odmłodzoną skórą. Laser to także doskonałe narzędzie do pozbycia się niechcianych niedoskonałości skóry, w tym przebarwień i pękniętych naczynek.

Wykorzystanie lasera do usuwania przebarwień na skórze

Przebarwienia skórne to ciemniejsze plamy na naskórku, przybierające różne odcienie, kształty i rozmiary. Działanie promieni słonecznych zakłóca działanie melanocytów, pobudzając je do nadmiernej produkcji pigmentu. Po okresie letnim mocniej wyeksponowane są drobne piegi, które zazwyczaj nie stanowią większego problemu. Niestety, słońce bywa przyczyną powstawania na skórze nieestetycznych przebarwień, występujących pod postacią melasmy lub plam soczewicowatych. Wyjątkowo pomocne w pozbyciu się tego problemu są zabiegi laserowe. Usuwanie przebarwień skóry przy pomocy lasera jest całkowicie bezpieczne i skuteczne. Zabieg polega na punktowym naświetlaniu fragmentów skóry światłem lasera o określonej długości. Krótkie impulsy lasera bezbłędnie trafiają w komórki pigmentowe, a wyzwalające się ciepło powoduje ich rozpad, a następnie ich wydalenie w procesach metabolicznych. Efektem zabiegu jest całkowite usunięcie plam lub znaczne zmniejszenie ich widoczności.

Zamykanie naczynek przy pomocy lasera

Pękające naczynka krwionośne to częsty problem u kobiet z cienką i płytko unaczynioną skórą, a do czynników sprzyjających takim zmianom można zaliczyć mróz, upał, wysokie ciśnienie, silne emocje, uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne lub niektóre choroby (np. cukrzycę). Pękające naczynia krwionośne przybierają postać czerwonawych punkcików lub pajączków na skórze. W przypadku jeśli zmiany mają charakter rozległy konieczne jest  zastosowanie odpowiedniego zabiegu. Zamykanie naczynek przy pomocy lasera polega na punktowym naświetlaniu skóry światłem lasera, które łączy się z hemoglobiną. Wyzwalająca się w trakcie zabiegu energia powoduje podgrzanie krwi w naczynku, a następnie obkurczenie jego ścianek i zamknięcie. Efektem zabiegu jest zredukowanie rumienia i pozbycie się czerwonych punkcików lub pajączków. Zimą warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych, które pozwolą zregenerować wysuszoną i przebarwioną skórę. Laseroterapia to skuteczny sposób na przywrócenie skórze witalności oraz pozbycie się uporczywych przebarwień i rozszerzonych naczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top