Aby wywrzeć wpływ, musisz myśleć z rozmachem. Potrzebujesz dobrze zorganizowanej strategii, która obejmuje wszystkie główne kanały Twojego marketingu mix. Aby opracować skuteczną strategię optymalizacji jakości wyszukiwania, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie.

Odbiorcy

Pracę przy SXO zasadniczo powinieneś zacząć od identyfikacji odbiorców. Do kogo dokładnie kierujesz swoją ofertę? Jaka jest Twoja grupa demograficzna? Zastanów się, jak mogą szukać informacji, jakie mogą mieć pytania i jak możesz udzielić im najpełniejszych odpowiedzi. Upewnij się, że wszystkie strony w Twojej witrynie odnoszą się do różnych etapów procesu zakupu i zawierają jak najwięcej informacji.

Jak wygląda Twój obecny UX? Jak możesz to ulepszyć? Ta część jest właściwie najciekawsza, ponieważ wiąże się z interakcją z klientem i wieloma testami. Możesz nawet skonfigurować czat na żywo lub omówić swoje pomysły z jednym z klientów, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze.

Projektowanie UX

Gdy już masz jasne wyobrażenie o tym, jakie pytania ma każda osoba, zastanów się, gdzie te pytania pojawiają się na etapie ich podróży i z jakiego urządzenia zwykle korzystają (komputery czy urządzenia mobilne).

Zastanów się, jak to wszystko można zwizualizować w UX Design, który będzie szedł w parze ze strategią optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, którą planujesz wdrożyć. Czy potrzebujesz różnych szablonów dla swojej strony głównej? Jakie elementy należy umieścić (gdzie i dlaczego)?

Dobrym pomysłem jest również skorzystanie ze specjalnego oprogramowania do projektowania UX, które pozwala skupić się najpierw na interakcji między użytkownikiem a interfejsem, zamiast tracić czas na implementację “na żywo”. Te narzędzia są przydatne do testowania, czy Twoje pomysły działają, zanim zastosujesz je w praktyce za pomocą głębokiego kodu. Możesz również skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów, takich jak agencja funkymedia.

Optymalizacja współczynnika konwersji

Po ustaleniu, jak będzie wyglądał Twój UX, możesz zacząć myśleć o optymalizacji współczynników konwersji Twoich stron. Jak sprawić, by użytkownik mógł jak najprościej znaleźć to, czego potrzebuje? Jakie zadania powinien wykonywać na tej stronie i dlaczego? Aby osiągnąć ten cel, musisz przetestować różne elementy na każdej ze swoich stron internetowych — od struktury witryny i rozmieszczenia elementów po opisy i wezwanie do działania.

1 thought on “Jak wdrożyć SXO w swojej strategii marketingu, aby zwiększyć sprzedaż?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top