Chociaż większość olejów silnikowych jest wytwarzana zgodnie z akceptowalnymi standardami, ich ogólne i specyficzne właściwości mogą się znacznie różnić. Oleje silnikowe niskiej jakości są często wprowadzane na rynek z powodu ignorancji lub chciwości. Niestety, dla niedoinformowanego właściciela samochodu olej silnikowy wysokiej jakości i niskiej jakości będzie wyglądał tak samo. Warto postawić więc na sprawdzoną markę olejów, taką jak np. VALVOLINE, która od wielu lat dostarcza na rynek najwyższej jakości oleje silnikowe. Mowa tutaj m.in. o oleju Valvoline 5w40, który charakteryzuje się licznymi właściwościami i spełnia a nawet przewyższa aktualne wymagania praktycznie wszystkich wiodących producentów samochodów.

Właściwości oleju silnikowego

Aby służyć silnikowi, olej musi posiadać określone właściwości fizyczne i chemiczne. Podczas eksploatacji oleju silnik generuje szereg obciążeń eksploatacyjnych, które niekorzystnie wpływają na długoterminową zdolność oleju do funkcjonowania na niezmiennie wysokim poziomie. Warunki eksploatacji mogą się również znacznie różnić w zależności od środowiska i sposobu użytkowania pojazdu. W związku z tym wybór oleju silnikowego spełniającego określone wymagania i warunki serwisowe wymaga znajomości kilku ważnych właściwości oleju, w tym lepkości. Olej Valvoline SynPower 5w40 zapewnia doskonałą ochronę przed zużywaniem przy wydłużonych interwałach wymiany oleju.

Lepkość

Lepkość można zdefiniować jako opór przepływu płynu. Ponieważ cząsteczki płynu są w pewnym stopniu przyciągane do siebie potrzebna jest energia, aby je rozdzielić i stworzyć przepływ. Ogólnie rzecz biorąc, większe cząsteczki mają między sobą większe przyciąganie i większą lepkość. Energia potrzebna do przezwyciężenia przyciągania cząsteczek i wytworzenia przepływu płynu może być uważana za formę tarcia. Olej Valvoline SynPower 5w40 jak sama nazwa wskazuje, posiada lepkość 5W40, która powinna być w w szczególności wyborem kierowców, którzy używają samochodu do jazdy miejskiej, często stoją w korkach i lubią jeździć z wysokimi prędkościami.

Artykuł sponsorowany powstał przy współpracy z firmą Najlepsze oleje.

1 thought on “Zalety i właściwości oleju silnikowego VALVOLINE SynPower 5W40

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top