Pozycjonowanie strony można zdefiniować jako szereg technik, które pozwalają na łatwe odnalezienie naszej strony przez użytkowników poszukujących danych usług lub produktów przez Internet za pomocą wyszukiwarek. Na czym polega skuteczne pozycjonowanie i jak zwiększyć pozycję swojej strony w wyszukiwarce? Koniecznie przeczytaj do końca.

Twórz trafne i oryginalne treści

Kuszące może być pisanie artykułów, które wykorzystują słowa kluczowe i tytuły SEO, aby przyciągnąć odwiedzających do witryny. Jednak Google bierze pod uwagę aktualność treści i interakcję, jaką użytkownicy mają ze stroną. Jeśli nie wiesz, jakich słów kluczowych użyć, Google oferuje planer słów kluczowych za pośrednictwem swojej platformy AdWords. Tam możesz szukać pomysłów na słowa kluczowe dla interesujących Cię tematów. Narzędzie to pozwala dowiedzieć się, jak często wyszukiwane są słowa kluczowe i jak dużą konkurencję posiadają.

Zastosuj odpowiednie tytuły i meta-opisy

Ważne jest, aby tytuły były czytelne, bezpośrednie, oryginalne i nie przekraczały 70 znaków, aby nie zostały ucięte w wynikach wyszukiwania. Najważniejsze słowo kluczowe powinno znajdować się na początku.

Z kolei meta-opisy mogą być bardziej szczegółowe niż tytuł. Zaleca się również umieszczenie słowa kluczowego w tym tekście, aby poprawić pozycjonowanie SEO. Co prawda znacznik meta description nie ma już tak dużego znaczenia jak dawniej. Warto jednak nie pomijać tego elementu chociażby ze względu na poprawę wskaźnika CTR.

Opracuj kampanię SEO

Kampanię SEO należy rozumieć jako strategię, której należy przestrzegać, aby zwiększyć widoczność i jakość ruchu na stronie. Poza optymalizacją strony bardzo istotne są działania off-page. Mowa tutaj o pozyskiwaniu linków zwrotnych do naszej witryny. Ten etap jest trudny i czasochłonny ponieważ musimy skupić się na pozyskiwaniu wysokiej jakości linków z zaufanych portali. Niskiej jakości linki zwrotne mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jeśli nie mamy wystarczającej wiedzy na temat link buildingu, powinniśmy skorzystać z pomocy agencji SEO (takiej jak funkymedia). Specjaliści wykonają za nas wszystkie niezbędne działania on-page i off-page, które pozwolą na poprawę pozycji w wyszukiwarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top