Przydomowe warsztaty i miejsca do majsterkowania cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki takiemu przygotowaniu możemy samodzielnie naprawić wiele rzeczy, zająć się samochodem lub w efektywny sposób spędzić wolny czas. Jakiego urządzenia nie powinno zabraknąć w warsztacie?

Czym jest kompresor?

Jest to rodzaj sprężarki, który znajduje ogromne zastosowanie głównie na gruncie branży motoryzacyjnej. Głównym przeznaczeniem tego typu urządzenia są czynności takie jak lakierowanie, pompowanie kół, zasilanie sprzętów pneumatycznych czy piaskowanie. Ostatnia z wymienionych czynności polega na oczyszczaniu powierzchni, dzięki użyciu sprężonego powietrza z piaskiem lub innym materiałem ścierającym. Decydując się na zakup urządzenia jakim jest kompresor do piaskowania, warto zwrócić uwagę na jego parametry. Z pewnością wpłynie to na szybkość i przebieg procesu piaskowania. Myślisz nad zakupem własnego kompresora do piaskowania? Pożyczka na raty z pewnością pozwoli Ci na wybór i zakup najlepszego sprzętu dostępnego na rynku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kompresora do piaskowania?

Producenci urządzeń niemalże prześcigają się w prezentowaniu coraz to nowszych modeli sprzętów. Inwestycja w tego typu sprzęt powinna być przemyślana, a także tożsama z potrzebami klienta. Zupełnie inne parametry będą wykorzystywane w domowych warunkach do sporadycznego piaskowania, a zupełnie inne do wykonywania profesjonalnych i regularnych prac w prowadzonym warsztacie samochodowym. Niezbędny będzie także dodatkowy sprzęt pneumatyczny, który będzie odpowiedzialny za dostarczenie sprężonego powietrza. Minimalne parametry wydajności charakterystyczne do piaskowania to 5m3/min. przy ciśnieniu 4-7 bar. Ponadto sprężarka powinna być wyposażona w zbiornik na sprężone powietrze o pojemności 200 litrów. Takie parametry z pewnością powinny zadowolić sporadycznych użytkowników tego typu urządzeń. 

Kluczowy jest także zbiornik kompresora do piaskowania, a zwłaszcza jego pojemność. Jest to bardzo ważny element, który w całym systemie zapewni profesjonalne piaskowanie. Zbiornik pełni bowiem rolę bufora między sprężarką a pistoletem. Dzięki temu urządzenie zapewni jednolite ciśnienie u wylotu oraz zabezpieczy przez wszelkimi zawahaniami ciśnienia. Pojemność zbiornika jest także ściśle związana z wydajnością samego kompresora, a na tej podstawie powinien być dobierany cały sprzęt. Mały kompresor nie zagwarantuje dobrego jakościowo piaskowania. Urządzasz własny, przydomowy warsztat? Zadbaj o zakup profesjonalnych urządzeń, między innymi kompresora do piaskowania. Pożyczka na raty pozwoli Ci na swobodne sfinansowanie tej inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top