tablet-min

Tablety używane – jaki wybrać? Gdzie szukać ofert sprzedaży?

Tablet może być bardzo przydatnym sprzętem. Mała waga i niewielki rozmiar sprawiają, że tablety, zwłaszcza dla osób mobilnych, są niekiedy wygodniejsze niż laptopy. Stanowią też praktyczniejszą alternatywę dla małych telefonów komórkowych do oglądania filmów czy przeglądania zdjęć. Decydując się na zakup używanego tabletu, można znaleźć urządzenie o świetnych parametrach, w bardzo atrakcyjnej cenie, nawet o kilkadziesiąt procent niższej niż w sklepie! Zastanawiasz się nad kupnem takiego urządzenia? Sprawdź, jaki tablet używany wybrać i czym się przy tej decyzji kierować oraz gdzie najlepiej szukać ofert sprzedaży. 

Tablet – jaki wybrać?

Wszystko zależy od tego, do czego potrzebny będzie tablet i kto ma go użytkować. Przy jakich zadaniach sprawdza się to urządzenie?

  • Do pracy – zwłaszcza zdalnej, dla osób, które dużo podróżują służbowo, odbywają spotkania z klientami w różnych miejscach, ale chcą mieć stały dostęp do służbowej poczty, dokumentów, móc prezentować ofertę w wygodny sposób.
  • Do nauki – tablet to bardzo uniwersalne urządzenie. Przez wiele osób wykorzystywane jest też do nauki. Można bez problemu zabrać go do szkoły czy na uczelnię, przeglądać treści z dowolnego miejsca.
  • Do rozrywki – zwłaszcza w podróży i poza domem, gdzie nie ma dostępu do komputera, tablet świetnie go zastąpi w celach rozrywkowych – oglądania filmów, słuchania muzyki, rozmów ze znajomymi czy też gier.

Przy wyborze modelu warto zwrócić szczególną uwagę na:

  • wielkość ekranu 

Mówi o niej przekątna ekranu wyrażana w calach. Na rynku znajdziesz małe, 7-calowe tablety, ale też modele 10-calowe i większe. Mniejsze tablety są bardzo poręczne, lekkie, zmieszczą się nawet w damskiej torebce. To dobry wybór, jeśli chcesz z urządzenia korzystać głównie w podróży, np. do przeglądania internetu i nie planujesz na nim pracować przez wiele godzin. Duży tablet z kolei może z powodzeniem zastąpić laptop. Pamiętaj, że do urządzenia możemy podpiąć mysz i klawiaturę, zyskując tym samym typowe narzędzie do pracy. Część modeli wyposażona jest też w specjalny rysik, mający wiele ciekawych funkcji.

  • wydajność i wbudowaną pamięć

Jeśli nie mamy dużych wymagań, nie będziemy zapisywać w pamięci urządzenia wielu zdjęć, filmów, instalować gier, wystarczy nawet 16 GB. Możemy jednak także wybrać model z 32 lub 64 GB. W tabletach z wyższej półki cenowej dostępna jest o wiele większa pamięć, np. 128 GB. Podobnie z procesorem, im większe są Twoje wymagania, tym lepszy procesor powinien mieć Twój tablet. Masz wybór od 2-rdzeniowych procesorów począwszy.

  • system operacyjny

Warto postawić na ten, który jest już nam znany, np. z laptopa czy telefonu komórkowego. System ma wpływ na płynność działania urządzenia, ale też na wygląd i obsługę ekranu, dostępność niektórych gier i aplikacji.

  • cenę

Urządzenia elektroniczne są bardzo zróżnicowane pod względem ceny. Używane tablety na sprzedaż można znaleźć już za kilkadziesiąt zł, ale te z wyższej półki będą kosztować nawet kilka tysięcy. Niemniej, mając do dyspozycji 500-1000 zł, z pewnością znajdziesz solidny sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania. 

Tanie używane tablety –  gdzie znaleźć ciekawe ogłoszenia sprzedaży?

Tanie używane tablety cieszą się dużą popularnością. W sieci znajdziemy mnóstwo ogłoszeń sprzedażowych zarówno od firm, jak i od osób prywatnych. Kupując używany sprzęt elektroniczny, dobrze jest korzystać z opcji odbioru osobistego, podczas którego można dokładnie obejrzeć dany egzemplarz, sprawdzić, w jakim jest stanie, ocenić czy ma oryginalne części.  

Tablet na sprzedaż od osób w Twojej okolicy znajdziesz np. na portalu abc.pl. Serwis jest niezwykle łatwy w obsłudze, a oferty możesz szybko przeglądać dzięki filtrom i opcji sortowania.

Dotyczące tabletów ogłoszenia sprzedam na abc.pl są publikowane w kategorii elektronika. Strona ma ogólnopolski zasięg, ale nastawiona jest na łączenie sprzedających i kupujących w danym regionie. Kupując lokalnie na abc.pl, ograniczasz ryzyko towarzyszące sprzedaży z wysyłką. Masz pewność, co i od kogo kupujesz. Zawsze warto też sprawdzać dokumenty urządzenia. Najlepiej, jeśli poprzedni właściciel dołączyć dowód zakupu – paragon czy fakturę ze sklepu, w którym sam kupił tablet. Sprawdź również, kiedy urządzenie zostało kupione. Używane tablety z gwarancją mają tę zaletę, że w razie usterki, usuniesz ją bezpłatnie w autoryzowanym serwisie.

Back to top