Rozdzielczość Full HD nadal jest standardem, ale bardziej wymagający – np. gracze, graficy czy programiści – chętnie inwestują w monitory 4K. Dysponują one bardzo dużą rozdzielczością i doskonale sprawdzą się zarówno w biurze, jaki i jako narzędzie do rozrywki. Poznaj zalety technologii 4K, a także sprawdź, które modele monitorów są przez nas szczególnie polecane.

Za co cenimy monitory UHD (4K)?

Monitory Ultra HD 4K imponują wysoką rozdzielczością – aż 3840 x 2160 pikseli. W porównaniu do standardowego urządzenia Full HD mają aż czterokrotnie większą liczbę pikseli na ekranie. Jest to ich główna zaleta, mimo że nie dla wszystkich musi być ona priorytetem podczas wyboru i zakupu konkretnego modelu.

Szerokie zastosowanie monitorów 4K

Monitor komputerowy 4K dysponuje dużą powierzchnią roboczą, co docenią między innymi programiści, graficy, fotografowie, analitycy danych, a także miłośnicy wirtualnej rozrywki. Monitory 4K znajdą zastosowanie także jako sprzęt odpowiedni do okazjonalnego grania. Można korzystać z wielu aplikacji w tym samym czasie, a także cieszyć się najwyższą jakością obrazu – wyraźnym, szczegółowym i ostrym. Praca na nim jest niezwykle wydajna i bardziej komfortowa, a filmy, seriale czy zdjęcia wyróżniają się wysokim poziomem szczegółowości.

Polecane monitory UHD – TOP 3

Monitory UHD można znaleźć w ofercie wielu producentów – między innymi takich jak Samsung, Dell, LG, Philips czy Iiyama. Poniżej znajdziecie naszym zdaniem godne polecenia urządzenia – oto nasz TOP 3.

1. Samsung 28″ UE590D

Jednym ze świetnych monitorów wysokiej o wysokiej rozdzielczości jest model 28″ UE590D. Zwraca uwagę wyjątkową jakością obrazu 4K, płynnością uzyskaną dzięki nowoczesnej technologii FreeSync™, czasem reakcji 1 ms, doskonałym oddaniem kolorów i bogactwem barw. Aż 8 milionów pikseli oznacza bogactwo szczegółów oraz realistyczne odwzorowanie kolorów. Ekran o optymalnej przekątnej 28 cali sprawia, że monitor ten sprawdzi się zarówno do pracy, jak i nauki, oglądania filmów czy grania. Wyraźne są nawet bardzo dynamiczne sceny, dzięki AMD Freesync – nowoczesne odświeżanie minimalizuje opóźnienia w wyświetlaniu. Nie ma obaw o efekt smużenia czy inne zniekształcenia – co szczególnie ważne, gdy szukasz monitora do gier.

2. Philips 328B1

Philips 328B1 to monitor 4K UHD o przekątnej 31,5 cala. Nie zapewnia wysokiego odświeżania obrazu czy wyjątkowych technologii, ale ma dobrą cenę i jest duży. Poza tym posiada matrycę typu VA, co zapewnia z kolei szersze kąty widzenia i wysoki kontrast. Model sprawdzi się głównie jako sprzęt do pracy.

3. Acer ProDesigner PE270K

Rozdzielczość 4K UHD z technologią Xpert HDR, kontrast 1300:1, czas reakcji 4 ms i więcej niż miliard wyświetlanych barw to cechy wyróżniające prezentowane urządzenie marki Acer. To 27-calowy ekran z konstrukcją ZeroFrame, czyli z cienkimi, zawężonymi ramkami, co pozwala powiększyć roboczą j powierzchnię i zapewnia świetną widoczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top