Powietrze, którym na co dzień oddychamy, ma ogromny wpływ na zdrowie organizmu, jego wydolność, podatność na alergie, a także nawracające choroby płuc oraz układu oddechowego. Filtr powietrza do domu pozwala uniknąć tego rodzaju problemów, zapewniając czyste powietrze na co dzień. Domowe oczyszczacze powietrza to inwestycja w zdrowie na długie lata. 

Drobnoustroje chorobotwórcze, bakterie, pyłki roślin, pyły i spaliny trafiają do naszych płuc poprzez wdychane, zanieczyszczone powietrze każdego dnia. W ostatnich latach wraz z rosnącą świadomością zagrożeń, jakie niesie ze sobą smog, wiele osób, zwłaszcza zimą, gdy poziom spalin i pyłów w powietrzu zwiększa się, zaczęło nosić maski z filtrami, chroniąc drogi oddechowe. Nie trzeba szerokiej wiedzy meteorologicznej i chemicznej, by znać oznaczenia pyłów zawieszonych w atmosferze. Dzięki aplikacjom do monitorowania jakości powietrza nazwy takie jak pył PM10 i PM2,5 nie są już tajemnicą. Pył PM10 składa się z cząsteczek o średnicy do 10 μm, natomiast pył PM2,5 ma cząsteczki o średnicy do 2,5 μm. Jaki wpływ na smog ma filtr powietrza do domu? Jak zabezpieczyć nasze płuca przed tak niewielkim wrogiem? Z pomocą przychodzi domowy oczyszczacz powietrza, nasz sojusznik w walce o zdrowie i dobre samopoczucie w domu lub miejscu pracy. Czy konieczny jest specjalny oczyszczacz powietrza na smog? Nowoczesne domowe oczyszczacze powietrza Samsung mają zestaw filtrów zatrzymujących pyły PM10 i PM2,5, a także PM1,5 oraz sierść zwierząt, pyłki roślin, kurz i roztocza, również mające negatywny wpływ na nasze zdrowie, drażniące błony śluzowe, oczy i wywołujące reakcje alergiczne.

Filtr powietrza do domu i pracy

W biurach i wielu domach wciąż popularne są klimatyzatory, których filtry, często nieodpowiednio eksploatowane i konserwowane, mogą być siedliskiem groźnych dla naszego zdrowia drobnoustrojów chorobotwórczych, grzybów i pleśni. Codzienne wdychanie powietrza z takimi „niespodziankami” może powodować nawracające zapalenia gardła, krtani, płuc, chroniczny kaszel i osłabienie odporności, przewlekłe zmęczenie. Warto zamienić klasyczny klimatyzator na nowoczesny, domowy oczyszczacz powietrza, świetnie sprawdzający się także w przestrzeniach biurowych powyżej 60 metrów kwadratowych. Filtr powietrza do domu lub biura Samsung AX60T5080WF jest sterowany przez aplikację. Urządzenie działa przez Wi-Fi, nie ma więc konieczności każdorazowego podchodzenia do niego w celu przełączania trybów. Domowy oczyszczacz powietrza Samsung dzięki połączeniu skuteczności trzech filtrów dba o jakość i komfort naszego oddychania. Filtr wstępny blokuje większe cząstki drażniące nasze błony śluzowe: sierść, pyłki i kurz. Aktywny węgiel w filtrze dezodoryzującym usuwa szkodliwe dla zdrowia cząsteczki i gazy, takie jak zapach farb, lakierów, formaldehyd, zapachy kuchenne, poremontowe i tym podobne opary, drażniące i niezdrowe dla organizmu. System filtracyjny HEPA usuwa zaś najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń o wielkości 0,26 μm ze skutecznością 99,97%. W domowy oczyszczacz powietrza warto wyposażyć zarówno pracownię malarską, jak i salon kosmetyczny, z uwagi na unoszące się w takich miejscach silne, chemiczne zapachy. Filtr powietrza do domu wspaniale oczyści także biuro lub domowy gabinet do pracy. Pomieszczenie, w którym spędzamy codziennie wiele godzin, powinno służyć naszemu zdrowiu, pozwalać nam swobodnie oddychać bez obaw o pogorszenie stanu zdrowia. Warto sprawić sobie domowy oczyszczacz powietrza i cieszyć się dobrym zdrowiem na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top