Istnieje wiele powodów, dla których powinniśmy wyposażyć nasze mieszkanie w dobrej jakości oczyszczacz powietrza. Smog, trujące gazy, kurz – to tylko kilka z wielu rodzajów zanieczyszczeń, z którymi spotykamy się w naszych domach. Jest jednak sposób na to, aby skutecznie się ich pozbyć – oczyszczacz powietrza. Smog w konfrontacji z tym urządzeniem nie ma szans! Szczególnie jeśli wybierzemy dobry oczyszczacz powietrza.

Najważniejszy powód, dla którego powinniśmy kupić oczyszczacz powietrza? Smog!

Słowo smog pochodzi z języka angielskiego i powstało z połączenia dwóch elementów – „smoke”, oznaczającego dym, oraz „fog”, oznaczającego mgłę. Trzeba przyznać, że zestawienie to świetnie oddaje, czym w rzeczywistości jest smog, a jest to unosząca się w powietrzu zawiesina pyłów i zanieczyszczeń, z czego najbardziej szkodliwe dla zdrowia są pyły PM2,5 oraz PM10. Istnieje wiele przyczyn powstawania smogu, jednak do tych najważniejszych należą przemysł, transport, spalanie śmieci oraz tzw. kopciuchy. Smog ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie i życie człowieka. Codzienne wdychanie zanieczyszczeń może prowadzić do chorób układu oddechowego, nerwowego, rozrodczego, zwiększać ryzyko chorób serca i nowotworów. Większość z nas ma ograniczony wpływ na to, jakie powietrze znajduje się na zewnątrz. Możemy jednak znacząco poprawić stan tego, co wdychamy we własnych domach, a pomóc może nam w tym oczyszczacz powietrza. Smog przedostaje się do naszych domów i mieszkań przez okna, drzwi czy wentylację skutecznie nas podtruwając. Kupując dobry oczyszczacz powietrza, możemy jednak w porę ustrzec się przed jego szkodliwymi konsekwencjami.

Jaki oczyszczacz powietrza najlepiej poradzi sobie z zanieczyszczeniami?

Podejmując decyzję o tym, jaki oczyszczacz powietrza kupić, powinniśmy szczególnie wziąć pod uwagę rodzaj filtrów znajdujących się w danym urządzeniu. Dobrej jakości oczyszczacze powietrza, takie jak te oferowane przez firmę Samsung, mają trójstopniowy system filtracji, składający się z filtra wstępnego, węglowego oraz HEPA. Filtr wstępny usuwa z powietrza duże cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak kurz, sierść, włosy czy pyłki traw i drzew. Filtr węglowy (dezodoryzujący) redukuje nieprzyjemne zapachy, szkodliwe gazy i lotne związki organiczne. Natomiast filtr HEPA odpowiada za eliminację smogu, drobnych pyłów, alergenów, roztoczy, zarodników pleśni i grzybów oraz niektórych wirusów i bakterii. Takie połączenie filtrów pozwala na usunięcie z powietrza aż 99,97% zanieczyszczeń. Odpowiadając więc na pytanie, jaki oczyszczacz powietrza najlepiej poradzi sobie z nieczystościami – będzie to urządzenie, które, tak jak oczyszczacze powietrza marki Samsung, skutecznie usunie wiele różnych rodzajów zanieczyszczeń, również (a może raczej: zwłaszcza) mikrocząsteczek, które są niewidzialne dla ludzkiego oka. 

Na zdrowie i samopoczucie wpływ może mieć wiele czynników – geny, dieta, aktywność fizyczna. Często jednak, dbając o zdrowie i sprawność, pomijamy tak istotny element, jakim jest jakość powietrza we własnych domach, czyli w miejscach, w których przebywamy najczęściej. W dbaniu o to, czym na co dzień oddychamy, pomoże nam dobrej jakości oczyszczacz powietrza. Smog i zanieczyszczenia nie muszą już mieszkać w Twoim domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top