W dzisiejszym artykule postanowiliśmy przedstawić czynniki, które mają wpływ na cenę usług firm sprzątających Zanim zaczniemy, chcielibyśmy podkreślić, jak ważne jest posiadanie czystego i schludnego biura, do którego codziennie przychodzą pracownicy oraz klienci. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób pracuje obecnie w domu, ale kiedy sytuacja wróci do normy, będziesz musiał postarać się, aby Twoje biuro było nie tylko wolne od zabrudzeń, ale także odpowiednio odkażone i zdezynfekowane.

Pierwszorzędny wpływ na cenę ma zakres realizowanych usług

Usługi oferowane przez firmy sprzątające są różne. Należą do nich m.in.: 

– odkurzanie powierzchni
– mycie podług
– mycie powierzchni szklanych
– sprzątanie pomieszczeń socjalnych i kuchni
– pranie dywanów i wykładzin
– dezynfekcja
– itp. 

W zależności od naszych potrzeb, możemy skorzystać z wybranych usług. Ich ilość oraz rodzaj ma znaczący wpływ na ostateczną cenę.

Przy wycenie firma z pewnością zwróci uwagę na liczbę pomieszczeń oraz ich powierzchnię

Czym więcej pomieszczeń tym stawka za 1m2 będzie większa. Duże znaczenie ma również rodzaj tych pomieszczeń. Sprzątanie m2 łazienki czy kuchni będzie nieco droższe niż sprzątanie otwartej przestrzeni biurowej.

Powierzchnie szklane

Duża ilość okien oraz innych powierzchni szklanych ma duży wpływ na wycenę sprzątania. Łatwo się domyślić, że im jest ich więcej tym wyższą kwotę zapłacimy. Wiąże się to z poświęceniem większej ilości czasu oraz środków czystości.

Co jeszcze wpływa na wycenę?

Przede wszystkim częstotliwość sprzątania oraz czas dojazdu do klienta. Podejmując stałą współpracę z firmą sprzątającą możemy zazwyczaj liczyć na dużo bardziej atrakcyjne stawki. Żeby nie być gołosłownym, postanowiliśmy podać przedział stawek na podstawie jednej z firm, która oferuje sprzątanie biur w Warszawie. Stawki za sprzątanie małego biura zaczynają się od 4zł za m2. W przypadku większych biur możemy liczyć na nieco niższą stawkę wynoszącą 3zł za m2. Jeszcze tańsza stawka (2,5zł za m2) obowiązuje przy sprzątaniu powierzchni handlowych. Nieco więcej (5zł za m2) zapłacimy natomiast w przypadku sprzątania placówek medycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top