Ubranie małego człowieczka, który nie ma nawet roku lub jest niewiele starszy, tylko na pierwszy rzut oka wydaje się nieskomplikowane. Rodzice jednak doskonale wiedzą, że prawda jest zupełnie inna a znalezienie dobrej jakości stroju dla niemowlęcia może nastręczać mnóstwa problemów. Zwłaszcza gdy chce się mieć pewność, że zarówno ubranka, jak i kapcie to produkty wysokiej klasy, bezpieczne dla malucha, wytrzymałe i w miarę możliwości również estetycznie wykonane.

Prosty krój i łatwe ubieranie

Projektanci ubrań zdają sobie sprawę z głównej zasady mówiącej o tym, że im prostszy krój stroju, tym łatwiej można go na siebie założyć. W przypadku ubranek dla dzieci ma ona kolosalne znaczenie, ponieważ ułatwia przebieranie malucha. A ten często potrafi się bardzo wiercić, kopać nóżkami i machać rękami, co nie pomaga rodzicom w założeniu bodziaków, pajacyków, kombinezonów albo nawet najzwyczajniejszych koszulek czy spodni. Dlatego ubranka dla dzieci powinny być maksymalnie proste, pozbawione niewiele wnoszących dekoracji i wykończeń. Minimalistyczny projekt w połączeniu z odpowiednim systemem zapięciowym, przede wszystkim z funkcjonalnymi napami, to gwarancja stroju wygodnego i komfortowego dla obu stron.

Wysoka jakość ubranek

Rodzice zwracają dużą uwagę do jakości ubranek, jakie kupują dla swoich dzieci. Cena przestaje mieć już najważniejsze znaczenie. Zamiast niej pojawiają się zupełnie inne kryteria: 

– rodzaj, jakość, klasa materiału i jego pochodzenie, 

– producent i doświadczenie na rynku (do łask wracają małe manufaktury), 

– wykonanie ubranka ze szczególnym zwróceniem uwagi na rodzaj szycia i wykończenia, 

– wygodę użytkowania związaną z przebieraniem malucha, 

– wygląd ubranek, ich estetykę, formę nadruków, 

Istotne pozostają też kwestie związane chociażby z funkcjonalnością stroju i jego uniwersalnością: czy może być zakładany na każdą okazję, czy długo posłuży dziecku, jak prezentuje się w połączeniu z innymi elementami ubranka itp.

Dopasowane zapięcia

Z punktu widzenia rodzica, który ma obawy przed przebieraniem malucha, w ubranku liczy się rodzaj zastosowanego zapięcia. W zależności od typu stroju i jego przeznaczenia mogą to być klasyczne zamki błyskawiczne lub guziki albo rzadziej spotykane tasiemki. Dla ubranek dla naprawdę małych dzieci, którym trzeba zapewnić mnóstwo wygody i bezpieczeństwa, najlepszym rozwiązaniem wydają się funkcjonalne napy. Ich praktyczność polega na tym, że można je łatwo odpiąć i zapiąć, a ze względu na to, że są niewielkich rozmiarów i nie mają wystających elementów, nie wpijają się w ciało dziecka, gdy to leży albo raczkuje.

Minimalizm jest praktyczny

Prostota w projektowaniu ubranek dla dzieci ma zalety praktyczne. Taki strój nie tylko świetnie prezentuje się wizualnie i przyciąga wzrok swoją elegancją, minimalizmem i estetycznym wykonaniem. Jest też nie tylko łatwy do ubierania czy zdejmowania. Dodatkowo okazuje się też idealny do prania i prasowania: zastosowana bawełna lub dzianina nie wymagają żadnego szczególnego traktowania, kupowania specjalnych proszków czy zmiękczaczy, a sama bawełna świetnie układa się pod żelazkiem. Rodzice nie powinni więc mieć problemów z odpowiednim zadbaniem o czystość ubrań, co ma znaczenie w przypadku dzieci narażonych na działania różnych alergenów.

A co z kapciami?

Prócz ubranek również buty dla maluchów powinny cechować się minimalizmem i prostotą. W późniejszym czasie nie jest to takie ważne – dziecko już samo uczy się je zakładać i zdejmować – ale maluchy raczkujące lub chodzące roczniaki powinny mieć buty dopasowane do swoich potrzeb. Prosty krój sprawia, że kapcie niemowlęce są wygodne do noszenia, a dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, np. skóry bydlęcej, również właściwie usztywnione. Tutaj też warto postawić na klasyczne kolory, a rodzice ceniący sobie wyjątkową elegancję butów dla dzieci mogą też wybrać modele stylizowane na modny styl vintage. Takie kapcie sprawdzają się w każdej sytuacji: są idealne do przedszkola, żłobka, do codziennego chodzenia po domu czy do zabawy z innymi dziećmi. Wszystkie rodzaje opisywanych ubranek dla dzieci znajdziesz w internetowym sklepie https://www.kasiaubranka.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top